Język:

Dojazd


Dojazd do Drawnika nad Drawą
Dojazd do Drawnika nad Drawą

Jak dojechać do Drawnika nad Drawą?

 

Szanowni Goście, którzy zmierzacie do nas od strony Choszczna lub Święciechowa.

 

Dojeżdżamy do ronda w Drawnie i jedziemy w kierunku na Kalisz, ale się nie rozpędzamy. Mijamy most łączący dwa jeziora. Jedziemy dalej i mijamy ośrodek PTTK , za krótka chwilę skręcamy w prawo, w asfaltową drogę. (Są tam drogowskazy m.in. na Borowiec).

 

Jedziemy po asfalcie aż do tabliczki Drawno i dalej po łuku do drugiego mostu, tym razem kolejowego (tor już nieuczęszczany, chyba, że się coś zmieni). Tuż za mostem jest ostry zakręt, proszę uważać i ściśle trzymać się prawej strony!

 

Jedziemy dalej i wjeżdżamy do Drawnika i dalej jedziemy aż do „Przystani Drawnik” i tu zatrzymujemy się na chwilkę, żeby wypatrzyć gruntową drogę w lewo. To nasza droga!:-)

 

Jedziemy wolno, bo kochamy nasz samochód. Po prawej mamy młody las, po lewej za chwilę rozciągną się pola. Dojeżdżamy do leśno-polnego skrzyżowania, ale my trzymamy się prawej. Po lewej stronie mijamy kapliczkę i jedziemy w las aż do domku zwanego Drawnikiem nad Drawą.


Jeszcze informacja dla gości, którzy jadą do nas od strony Kalisza. Po wjeździe do Drawna jedziemy ok. 500 m i skręcamy w pierwszą w lewo na Borowiec zostawiając po prawej długi blok mieszkalny. I dalej jak opisaliśmy wyżej…

 

Do Drawna można dojechać drogami krajowymi:

 

- nr 10 Szczecin - Bydgoszcz,

 

- nr 22 Gorzów – Wałcz,

 

- droga wojewódzka nr 175 Choszczno - Kalisz Pomorski.

 

Szanowni Goście,


kilka uwag dotyczących „bycia” w Drawniku nad Drawą.
Kuchnia jest miejscem wspólnym. Jest wyposażona w zmywarkę. Proszę pamiętać, aby zawsze po sobie sprzątnąć.:-) Naczynia włożyć do zmywarki i kiedy ta się zapełni poprosić gospodarza -Andrzeja aby nastawił stosowny program. Potem Państwo tylko wyjmują potrzebne naczynia i ponownie z nich korzystają ;-)
W każdym pokoju znajdują się szczotki potrzebne do utrzymania czystości. Pod schodami wiadro z mopem i płyny do podłóg.


O części wspólne: kuchnia, dolny i górny przedpokój, dba Gospodarz-Andrzej.

 

Cudownego wypoczynku :-)